szókincs

 Már-már elfeledett szavaink: NYALKA

A modern, digitális világ rohamos tempójában egyre inkább az azonnali kommunikációra törekszünk. Az emberek gyors, egyszerű kifejezéseket használnak, hogy minél kevesebb időt veszítsenek az információk átadásával. Pedig a magyar nyelv egyik legnagyobb kincse éppen az, hogy rendkívül gazdag és színes szókinccsel rendelkezik. Egyetlen gondolatot többféleképpen is kifejezhetünk, amivel nemcsak érdekesebbé, de árnyaltabbá, pontosabbá is tehetjük a mondanivalónkat.

Ezért indítottam el a „Már-már elfeledett szavaink” sorozatot, hogy felelevenítsük különleges, de ritkán használt, vagy akár használatból kikopott szavainkat, amelyek megérdemlik, hogy visszatérjenek a mindennapi használatba. Ma a „nyalka” szó kerül reflektorfénybe!

Mit jelent a „nyalka”?

Jelentése: kicsinosított, délceg, peckes. A nyalka járású ember pedig olyan személy, aki magabiztosan, egyenes tartással, megnyerő kisugárzással lépdel. Egyfajta eleganciát, tartást sugall, ami manapság is vonzó tulajdonság lehet.

Miért érdemes újra használni?

Ha szeretnénk sokszínűen kifejezni magunkat, és gazdagítani a szókincsünket, sőt, ezzel a környezetünket is szívesen elkápráztatnánk, akkor érdemes tudatosan figyelnünk arra, hogy ne csak a legegyszerűbb kifejezéseket használjuk, hanem más szavainkat is beemeljük a szókincsünkbe. 🙂

Sok sikert kívánok a szókincsed bővítéséhez!

Dobos Bernadett,

Szóértő

#MagyarNyelv #Nyalka #Szókincs #NyelviKincsek #ElfeledettSzavak #Helyesírás #Dobos&Dobos

error

Tetszik ez a blog? Akkor kérlek, terjeszd az igét! :-)